Wyszukiwarka
Logowanie
   PamiÄ™taj mnie
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Beyond Good & Evil 2 – poznaj garść informacji zza kulis
Autorzy Beyond Good & Evil 2 nie próżnujÄ…, a ich inicjatywa, czyli Space Monkey Program, dziÄ™ki której gracze mogÄ… niejako włączyć siÄ™ w proces produkcji, zaczyna przynosić pozytywne efekty. Takie wrażenie można byÅ‚o odnieść, oglÄ…dajÄ…c pierwszÄ… transmisjÄ™ na żywo przeprowadzonÄ… przez deweloperów z Ubisoftu. Twórcy podzielili siÄ™ nie tylko statystykami zwiÄ…zanymi z programem, lecz także zaprezentowali efekty swojej dotychczasowej pracy. Niemniej, wiele wskazuje na to, że od premiery Beyond Good & Evil 2 wciąż dzieli nas sporo czasu… nie uprzedzajmy jednak faktów i przejdźmy do omówienia najważniejszych kwestii poruszonych podczas livestreamu.

Space Monkey Program istnieje od szeÅ›ciu miesiÄ™cy. Przypomnijmy, że gracze, którzy do niego dołączÄ…, mogÄ… nie tylko podsyÅ‚ać twórcom sugestie dotyczÄ…ce zawartoÅ›ci, jaka pojawi siÄ™ w grze, gdyż w przyszÅ‚oÅ›ci bÄ™dÄ… mogli także liczyć na możliwość zagrania w Beyond Good & Evil 2 przed premierÄ…, w ramach wczesnego dostÄ™pu. Od czerwca 2017 roku do Space Monkey Program dołączyÅ‚o osiemnaÅ›cie tysiÄ™cy graczy z caÅ‚ego Å›wiata – co ciekawe, szesnaÅ›cie krajów ma tylko jednego reprezentanta, a poÅ‚owa czÅ‚onków programu ukoÅ„czyÅ‚a pierwsze Beyond Good & Evil wiÄ™cej niż dwa razy; ponadto aktualnie grÄ™ wspierajÄ… przede wszystkim miÅ‚oÅ›nicy RPG-ów i przygodowych gier akcji, a także fani otwartych Å›wiatów (co chyba oczywiste).

Twórcy nie rzucajÄ… słów na wiatr i wcielajÄ… w życie wybrane sugestie fanów; przykÅ‚adem mogÄ… być zaprezentowane przez nich szkice koncepcyjne ukazujÄ…ce podwodne Å›rodowisko, kosmiczny posterunek czy choćby jednÄ… z hybryd bazujÄ…cÄ… na egipskiej mitologii. Inspiracje dotyczÄ… również miÄ™dzy innymi sposobów, na które bÄ™dÄ… wykorzystywane hybrydy – gracze stwierdzili, że widzieliby je w roli sÅ‚użących, nianiek, sprzedawców, ochroniarzy czy wreszcie najemników. Celem przyÅ›wiecajÄ…cym deweloperom jest zaprojektowanie Å›wiata, który pomimo otoczki science fiction bÄ™dzie nie tylko niebywale obszerny czy sprawiajÄ…cy wrażenie żywego, lecz również realistyczny. Warto bowiem pamiÄ™tać, że o ile w Beyond Good & Evil 2 pojawi siÄ™ fabuÅ‚a w klasycznym rozumieniu tego sÅ‚owa (o czym za chwilÄ™), ważnym elementem gry bÄ™dzie kreacja wÅ‚asnych historii.

KolejnÄ… część livestreamu poÅ›wiÄ™cono samym hybrydom oraz statkom. Niestety nie doczekaliÅ›my siÄ™ rozbudowanej prezentacji wÅ‚aÅ›ciwej rozgrywki (najwyraźniej wciąż jest na to zbyt wczeÅ›nie). Twórcy ponownie ograniczyli siÄ™ do pokazania nam technologii, aczkolwiek uczciwie trzeba przyznać, że ta... robi wrażenie. Zaprezentowano miÄ™dzy innymi sposób, w jaki powstajÄ… poszczególne hybrydy – okazuje siÄ™, że opracowane przez nich modele sÄ… na tyle Å‚atwo podatne na modyfikacje, że deweloperzy mogÄ… je tworzyć wrÄ™cz w iloÅ›ciach hurtowych, zmieniajÄ…c ich wzrost, budowÄ™ twarzy i ciaÅ‚a czy nawet przynależność gatunkowÄ…. Wszystko to w czasie rzeczywistym.

To samo tyczy siÄ™ statków, za których sterami bÄ™dziemy podróżować po ukÅ‚adzie System 3. Twórcy pokazali kilka typów okrÄ™tów – od statku matki i fregaty transportowej, przez statek zwiadowczy i maÅ‚y myÅ›liwiec, skoÅ„czywszy na latajÄ…cym Tuk-Tuku. Statki bÄ™dÄ… siÄ™ skÅ‚adać z wielu różnych modułów i bÄ™dÄ… podatne na modyfikacje – oprócz samych modułów zmienimy ich kolorystykÄ™ lub przyozdobimy je symbolami.

Na koniec twórcy odpowiedzieli na szereg pytaÅ„ zadawanych przez fanów. Zacznijmy wiÄ™c od tego, że aktualnie zespół dowodzony przez Michela Ancela skupia siÄ™ na ożywianiu stworzonego przez siebie Å›wiata – niestety jego ekipa wciąż nie jest gotowa na pokaz postÄ™pów w tym temacie (może innym razem...). Poza tym twórcy wypowiedzieli siÄ™ na temat fabuÅ‚y – tradycyjna opowieść bÄ™dzie obecna w Beyond Good & Evil 2. CaÅ‚ość ma mieć emocjonalny charakter i obfitować w wyraźnie zarysowane postacie - nic nie bÄ™dzie staÅ‚o na przeszkodzie, by grać offline, w stylu przywodzÄ…cym na myÅ›l pierwsze Beyond Good & Evil. Niemniej autorzy zamierzajÄ… zachÄ™cać graczy do zabawy z innymi (ale do niczego nie bÄ™dÄ… ich zmuszać). Co siÄ™ zaÅ› tyczy potencjalnej kontynuacji Beyond Good & Evil (nie zapominajmy, że „dwójka” jest prequelem dla przygód Jayde) – taki pomysÅ‚ istnieje w glowach deweloperów, jednak najpierw chcieli opowiedzieć o poczÄ…tkach stworzonego przez siebie Å›wiata.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine
Klemens
2017-12-07 21:46:57
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow